Facebook
Facebook
Instagram

Budete grilovat? Ať už venku nebo doma v troubě, náš recept na pstruha po bulharsku určitě můžete vyzkoušet oběma způsoby přípravy.

Pstruh balkánský:  Hojně se vyskytuje v horských řekách v Bulharsku a je velmi tradiční a oblíbenou rybou na Balkáně. Patří mezi  lososovité ryby, vyznačuje se drobnými červenými tečkami na bocích a narůžovělou barvou masa.

V našich podmínkách místo něj doporučujeme vyzkoušet pstruha duhového, který je na pultech našich obchodů běžně k sehnání.
Pstruh duhový je zřejmě příbuzensky nejbližší balkánskému druhu, jen je trochu větší, proto vybírejte při nákupu menší kusy pstruhů duhových.

Recept:

  • Očištěného a vykuchaného celého pstruha zevnitř i vně osolíme, opepříme, pokapeme šťávou z čerstvě vymačkaného citronu a mírně potřeme kvalitním olejem. 
  • Necháme odpočinout 10 minut a mezitím si připravíme směs z jarní cibulky, jedné hrsti namletých vlašských ořechů a lžičky sladké mleté papriky.
  • V alobalu grilujte z obou stran 15 minut, v troubě vyhřáté na 180°C pečte celkem 30 minut.

Nezapomeňte tento skvělý pokrm doprovodit plnějším Chardonnay, které se k takto upravené rybě skvěle hodí! Z naší nabídky doporučujeme:

Náš tip: Tento způsob je v Bulharsku velmi oblíbený i pro přípravu kapra, ale pozor, je třeba vybírat kvalitní kusy, spíše z říčních toků. K takovému pokrmu doporučujeme spíše lehčí červené víno nebo aromatičtější bílá vína muškátových odrůd.

Dobrou chuť a na zdraví!