Facebook
Facebook
Instagram

Kdo jsme:

Naše společnost je hlavní dovozce bulharských vín do České republiky. Na základě dlouhodobé a kvalitní spolupráce máme možnost být i exkluzivními dovozci úspěšných vinařství, jako je například Via Vinera, Chateau Copsa, Villa Velis a další.

Dodáváme vína do kvalitních vinoték, do specializovaných prodejen a naše vína najdete i ve špičkových vinných barech. Velmi si vážíme samozřejmě i milovníků vína, kteří jsou ti, kdo určuje směr zájmu.

Vývoj:

Nápad vytvořit tuto stránku se zrodil postupně, pod vlivem stále dynamičtějšího rozvoje současné bulharské produkce vína, který mnozí milovníci a znalci vína popisují jako určitou renesanci.

V prvních letech po demokratických změnách se bulharský vinařský průmysl ocitl v úplné izolaci.

Masivní změna nastala po roce 2000, před vstupem do EU, když se na bulharském trhu objevily první náznaky zrodu nové myšlenky rozvoje vinařského průmyslu.  Začaly se vysazovat nové viničné tratě odrůdami, které se do této chvíle v Bulharsku nepěstovaly. Objevili se i první zahraniční investoři. Tak začal nový vývoj bulharského vinařství.

Od této doby až do dnešních dnů se počet vinařství neustále zvětšuje, přičemž se výroba neustále modernizuje a marketingové strategie prodeje vína jsou čím dál více originální. Bulharská vína jsou vysoko hodnocena na uznávaných světových soutěžích, již několik vinařství je zařazeno do průvodce Decanter a například výzkumem jedinečných zdravotních účinků bulharských vín se zabývají vědci v Japonsku.

Jako svědci tohoto dynamického a nekončícího procesu rozvoje jsme se rozhodli, že úsilí tak velkého množství lidí si zaslouží být prezentováno i mimo Bulharsko a z tohoto důvodu jsme se začali zabývat popularizací konečného produktu tohoto úsilí – vína. 

Rozhodli jsme se, že stojí za to najít si nelehkou cestu k srdcím Vás – našich klientů, abychom si společně vychutnali to, co nám přináší mystérium dobrého bulharského vína. 

Na zdraví jménem týmu firmy  TRAKIA WINE s.r.o.!