Facebook
Facebook
Instagram

Rodinné vinařství s čistě bulharskými majiteli Vás překvapí víny, z nichž je patrná inspirace Itálií. Reklamní slogan: Drink Local.

Vinařství:

Vinařství bylo založeno v r. 2007. V r. 2020 si splnili sen, kdy postavili novou avantgardní budovu, která se nachází v areálu starého původního vinařství, kde oba enologové kdysi začínali za předešlého režimu, než založili vlastní vinařství. Vinařství má produkci 70-90 tisíc láhví, zpracují 130 tun vlastních hroznů a specializují se na původní bulharské odrůdy. Používají výhradně barrique sudy, jejich sklep má kapacitu až 800 sudů. Toto vinařství významně přispělo k propagaci a většímu návratu místní modré odrůdy Rubin.

Lidé:

Enologové jsou Natalia Gadhzeva a Konstantin Stoev, kteří v původní budově vinařství i začínali, než se vydali sbírat zkušenosti jinam, aby se mohli vrátit na původní místo, již však jako majitelé a zkušení enologové.

Ocenění:

Toto úspěšné vinařství je velmi hrdé na ocenění za nejlepší víno Bulharska v r. 2016- jednalo se o jejich Rubin 2012.

Víno: 

Poměr zpracovaných odrůd je cca 90% červených včetně Rosé a 10% bílých odrůd. Vlastní 24 ha vlastních vinohradů, ostatní nakupují – bílé z Černomořského regionu, modré odrůdy z Thráckého regionu od menších pěstitelů. Vlastní vinice se rozprostírají v jižním Sakaru (východní část Rodop) v obci Svirkovo, kde je hlinitopísčité podloží a v obci Belashtitsa v západní části Thráckého údolí na úpatí Rodop.

Pěstované odrůdy:

Bílá vína – Dimyat, Chardonnay Sauvignon Blanc (nakupují) Červená vína – Rubin, Mavrud, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Syrah a Merlot.

Řady:

Sarva: základní řada z bulharských odrůd představuje vína určená ke každodennímu pití. Bez použití sudu (Dimyat, Mavrud atd.)

Ostatní vína jsou vyšší kvality, vždy zrají na sudu a najdete zde jak vína jednoodrůdová, tak výběrová cuvée. Tato vína vyrábí každý rok ve stejném poměru a ve vínech se vždy odráží aktuální kvalita ročníku.

Okolí vinařství a další zajímavosti: 

  • Vinařství se nachází v těsné blízkosti historického města Plovdiv, které patří mezi nejstarší evropská města, uprostřed města se nachází překrásný amfiteátr a v roce 2019 byl Plovdiv Evropské hlavní město kultury.
  • Historie tohoto města sahá až do dob, kdy zde obchodovali staří Thrákové, tedy je zde archeologické naleziště, muzeum a spousta dalších pamětihodností.

Ochutnejte z jejich produkce: