Facebook
Facebook
Instagram

Toto butikové vinařství vzniklo jako součást konceptu, který má prezentovat bulharskou kulturu, gastronomii a životní styl propojením hotelu s restaurací, vlastním statkem a vinařstvím. Sami si produkují nejen víno, ale i maso, sýry a domácí džemy.

Vinařství:

  • Vzniklo v červenci 2018. Prvních 15 ha vinohradů se však začalo vysazovat již v r. 2014, v roce 2019 vysadili dalších 17 ha a v r. 2020 18 ha (celkem tedy okolo 50 ha).  Roční produkce je cca 35-40.000 lahví ročně.  Vše probíhá ručně, sběr i třídění.
  • Vinice se nachází v pohoří Sakar v Thrácké nížině, kde je hlinitopísčité podloží a vysoké množství slunečního svitu (4.000 – 4.500 stupňů celkem ročně). Kapacita vinařství je okolo 50 sudů typu barrique a 15 sudů o objemu 400 l.

Lidé: 

Enolog Slavej Paunov, který se hrdě hlásí k místnímu stylu výroby víno v Sakarském regionálním stylu a externím poradcem je zde slavný enolog Giovanni Colugnati. Hlavním obchodníkem je Nikolay Barzinski, který má kromě obchodní stránky na starosti i provoz objektu a eventy. 

Víno: 

  • Vinařství má viniční plochu osázenou odrůdami Muscat žlutý, Tamyianka, Sauvignon Blanc, Chardonnay, Syrah, Merlot, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Carménère, Rubin a samozřejmě Mavrud. (ještě mají v plánu dosadit více odrůdy Rubin) 
  • V jejich sortimentu lze nalézt jednoodrůdová vína, ale i cuvée ve stylu velkých vín z Bordeaux. Sami nazývají svá vína jako teolová – každá řada či víno nese v sobě hlubší teologickou myšlenku. Jejich vína jsou tělnatá, s výrazným, ovocným stylem a velmi plným tělem.

Řady: 

Causa základní  řada vín, název v sobě nese myšlenku podpory obnovitelnosti zdrojů a podpory životního prostředí. aktuálně probíhá projekt, kdy za každou vyrobenou láhev je vysazen jeden strom v blízkém okolí. Po skončení tohoto projektu se vybere zase jiný podpůrný projekt.

Dogma- řada inspirovaná myšlenkou ohledně úvah nad správností církevních myšlenek a dogmat, a zároveň nad snahou o dosažení dokonalosti a harmonii. Tato vína jsou opravdu vysoce kvalitní, ve stylu velkých Bordeaux vín.


Ocenění a medaile: 

Jejich Mavrud patří mezi nejlepších 50 Mavrudů v BG

Ochutnejte z jejich produkce: